Rezultate Licenta C – 29 mai 2018

NumeClubProba scrisaProba practicaAlte activitatiTotal
Zaharia LiviuCS HEART Drobeta Turnu Severin25,530p55,5p
Prejban SilviaCss Bega Timisoara24,532p5p61,5p
Petrovski SlobodanPanathinaikos Pro Basketball21,540p10p Performbaschet71,5p
Kolovay MelaniaBCU Oradea2938p67p
Dragomir AndreiBC Alpha15,540p
Stamatoiu Maria ElenaACS BC Lions Craiova1440p
Iozu AlexandraACS4 Css4 Lumina Wolves27,540p67,5p
Matache Diana ionelaCS Raptors24,2538p62,25p
Motateanu Ana MariaCS Juniors Craiova24,2531p55,25p
Darabont VladACS Baller2728p55p
Radulescu Mihai AlexandruCS Amicii Pitesti13,2525p
Pascu Elena RoxanaCS BBB Raptors12,7540p
Stan Marian CristianCS Amicii Pitesti14,528p
Nica FlorinAurel Vlaicu2136p57p
Dragusanu MihaiCss Brasovia2028pLipsa activitati48p*
Musat LucianACS Dream Team Caracal23,540p63,5p
Aldulea RobertABC Hoops Brasov2028p48p*
Grandrabur ArtionPro Basketball18p35
Usurelu Elena ClaudiaACS Admar Costinesti26,540p66,5p
Nita NiculaeACS Gladiatorii27,2538p65,25p
Buculei ValentinLaguna22p30p5p57p

* Antrenorii respectivi vor primi LICENTA C Provizoriu, acestia nu vor primi viza anuala 2018-2019 daca nu vor face dovada activitatilor (punctelor din alte ctivitati) astfel incat sa realizeze baremul minim de 55 puncte.

Nota

- Nu s-a calculat rezultatul final pentru antrenorii care nu au realizat minim 20p la proba scrisa.

- pentru multi antrenori nu s-au gasit alte activitati care sa puncteze la rezultatul final. Daca aceste activitati exista , va rugam sa ne trimiteti (sau sa ne indicati) cursurile la care ati participat.

Rezultate Licenta A - sesiunea aprilie 2018

NUME CLUB PROBA SCRISA PROBA PRACTICA ALTE ACTIVITATI TOTAL
Naziru Catalin BC Shooting Stars 32p ----------  *  
Pop Calin ACS Baschet Star Oradea 50,25p ----------  *  
Danila Radu Ionut ACS Baller 21p     21p
Ploscar Cosmin CSS Medias 20p -----------   20p
Gheorghiu Silviu CSS Botosani 26,5p -----------   26,5p
Osztalos Ioan CSS Brasovia 27,5p -----------   27,5

* Pentru Licenta A, se asteapta sa fie transmise informatii despre activitatile realizate de Pop Calin si Naziru Catalin.

Rezultate Licenta B - sesiunea aprilie 2018

NUME CLUB PROBA SCRISA PROBA PRACTICA ALTE ACTIVITATI TOTAL
Cernea Marian BC Slam/Wolf Pack 15p 30p 15p Program individualizare 60p
Gasca Marius AS Baschet Team Giurgiu 12p 38p 7p 57p
Mara Alexandra ACS Dan Dacian 17,5p 30p 10p 57,5p
Pana Claudiu CSS 4 Bucuresti 18p ??? ??? ???
Iutalim Renato CSS Targu-Jiu 14p 38p 6p 58p
Slobodan Kalinic CSS 4 Lumina Wolves 22,5p 30p 15p Program individualizare 67,5p
Vlasceanu Alexandru Ionut ACS ID Ingerii Baniei 9p 30p 5p 44p
Stoclosa Gabriel ACS Dan Dacian 17p 40p 8p 65p
Enache Ciprian ACS Dan Dacian 19,5p 30p 10p 59,5p
Serban Alexandru ACS Champions 5p   ???  
Anton Marian Daniel ACS Dan Dacian 10,5p 20p ??? 30,5p
Nica David Ioan CS Royal Fun Bucuresti 12p 40p ??? 52p
Lazic Nedeljko CSS 4 Lumina 23p 30p 10p Performbaschet 63p
Lungu Laura ACS Champions Craiova 12,5p 25p ??? 37,5p

Rezultate Licenta C - Aprilie 2018

NUME CLUB PROBA SCRISA PROBA PRACTICA ALTE ACTIVITATI TOTAL
Catana Constantin ACS Baller 6p 25p    
Anica Cristina ACS Baller 25,5p 30p   55,5p
Hurmuz Anca ACS Dan Dacian 20,5p 30p   50,5p*
Buculei Valentin ABC Laguna 22p revine 5p  
Iacob Mihai Daniel ACS Petras Neamt 20,25p 40p   60,25p
Stavarache Emil Andrei Baschet Club ALPHA 22,75p 35p    
Catana Emil ACS For You Apahida 20p 30p   50p*
Karsai David AS Baschet Star Oradea 28,5p 38p   66,5p
Ionescu Monica BC Slam 24p 40p 5p 69p
Corneanu Nicolae Iulian ACSID Ingerii Baniei 25p 42p 3p 70p
Boca Vasile Andrei CSS Sighetu-Marmatiei 20p 40p   60p
Marinca Eduard CSU Sibiu 17,5p 35    
Stamatoiu Maria Elena ACS BC Lions Craiova 16p 25p    
Popescu Carlos Adrian BC Targu-Jiu 21,75p 42p   63,75p
Nita Niculae ACS Gladiatorii Bucuresti 11,75p 38p    
Nica Florin Bogdan CN Aurel Vlaicu 14,5p 36p    
Dragusanu Mihai CSS Brasovia Brasov 14,75p 25p    
Baciu Catalin ACS Luceafarul IASI 17,5p 25p    
Gaitanaru Madalina 4Sports Bucuresti 33,5p 30p   63,5p
Foca Atanasiu BC Slam 16p 25p    
Alexandru Daniel MCM Targoviste 25,5p 30p   55,5p
Musat Lucian ACS Dream Team Caracal 14,75p      
Fecheci Marius CS Preventis IASI 32,5p 25p   57,5p
Darabont Vlad ACS Baller 12,5p 30p    
Saftel Alin BC Laguna 36,5p 40p   76,5p
Petrescu Ruxandra ACS Champions 16,25p revine    
Motateanu Ana-Maria CS Juniors Craiova 16,50p 25p    
Negru Laurentiu Gabriel ABC Galactica Brasov 30,5p 40p   70,5p
Bucuresteanu Florin ACS IRIS IASI 23p 37p 6p 66p
Lupusavei Silviu   15p 44p    
Aldulea Robert ABC HOOPS Brasov 15,5p 25p    
Dragomir George Andrei BC ALPHA 19p 32p    
Badulescu Alexandru BC Slam 20,5p 30p 5p 55,5p
Usurelu Elena Claudia ACS Admar 19p 40p    
Marginean Mihai ACS For You Apahida 11p 36p    
Arsene Ovidiu Mihai ACSB Soimii ALBI 20p 36p 2p 58p
Pop Alin Vasile CSS Sighetu-Marmatiei 21,25p 38p   59,25p
Gandrabur Artiom Pro Basketball 12p      
Pascu Elena Raptors Bucuresti 8p 40p    
Matache Diana Raptors Bucuresti 14p 38p    
Pascu Georgiana Corina ABC Laguna 23p 38p 6p 65p
Botos Stefania U BT Cluj 23p 30p   53p*
Ciurariu Ionut CS Royal Fun 13p 40p    

*Antrenorii respectivi vor primi LICENTA C Provizoriu , acestia nu vor primi viza anuala 2018-2019 daca nu vor face dovada activitatilor (punctelor din alte activitati) astfel incat sa realizeze baremul minim de 55 puncte.

Luni 28.05.2018, la Bucuresti, se va sustine o sesiune speciala pentru obtinerea LICENTEI C (numai licenta C), la sediul FR Baschet, incepand cu ora 10.00!

Tabel cu rezultatele evaluarii pentru obtinerea licentei de antrenor baschet "A", sesiunea din 06 iunie 2017

Nr. Ctr. Nume/ Premune PunctajExamen Teoretic Punctaj Activitati Total  
1 Serbanescu Cosmin 44 40 84 admis
2 Bala Valentin 44 40 84 admis
3 Gliga Alexandru 40 33 73 admis
4 Orbeanu Alexandra 45 16 61 admis
5 Tamrgeanu Volha 38 18 56 admis
6 GeorgescuCristian 37 18 55 admis
7 Kovacs Alexandru 31 26 57 admis
8 Rubint Alexandru 37 20 57 admis

Rezultate Examen Licenta C sesiunea 10.04.2017

Nr. Nume Prenume Club Punctaj Examen Teoretic Punctaj Examen Practic Punctaj Activitati Total
1 Pascu Roxana   11.5 absent 0 11.5
2 Ailenei Valentin CSM Bucuresti 31.5 30 3 63.5
3 Klein Ioan   30 25 0 55
4 Codreanu Robert  ACS Artesania Bucuresti 23.5 34 1 58.5
5 Predulete Geoerge E. BC Niculescu Rm. Valcea 13.5 20 0 33.5
6 Constantin Andrei CS Admar Costinesti 31 34 0 65
7 Constantin Victor CS Admar Costinesti 33 40 0 73
8 Salamon Bela CS Rookies 33 28 0 61
9 Hulpus Ioan A. ACS Eco Sport Team 28.5 32 12 72.5
10 Soare Aleaxandru ABC Dan Dacian 21 34 0 55
11 Stoclosa Gabriel ABC Dan Dacian 29.5 35 0 64.5
12 Chirus Alexandru CSS Tulcea 25 30 0 55
13 Niculescu Marius C. ABC Fan Baschet 29 34 0 63
14 Keresztes Zsombor ACS Biba 25 32 0 57
15 Uidumac Rares CSS Nr 6 Bucuresti 28 30 0 58
16 Ciubancan Mircea D. CSS Nr 6 Bucuresti 28.5 32 0 60.5
17 Preda Aexandru ABC Slam 31.5 30 5 66.5
18 Stafie Ovidiu C. CS Phoenix Suceava 30 34 6 70
19 Vlasceanu Ionut A. ACS ID Ingerii Baniei 29 32 3 64
20 Orishadare Toyn ACS Toyin Constanta 27 32 0 59
21 Kirr Eduard F. Eco Sport Team 26 29 8 63
22 Tranca Cristina M. Eco Sport Team 34 26 3 63
23 Nica David I. CS Royal Fun 32 31 0 63
24 Vrares Zoran AB Star Oradea 30.5 30 0 60.5

Rezultate Examen Licenta B sesiunea 10.04.2017

Nr. Nume Prenume Club Punctaj Examen Teoretic Punctaj Examen Practic Punctaj Activitati Total
1 Danila Radu Ionut ACS Baller Otopeni 24 28 30 82
2 Iosif Dragos CS Tonika Pucioasa  22 25 10 57
3 Dumitrescu Vlad CSS 4 Bucuresti 26 29 0 55
4 Nazirul Catalin C. ABC Shooting Stars Buftea 27 30 26 83
5 Constantin Victor CS Admar Costinesti 24 32 0 56
6 Boian Octavian V. CSM Targoviste 27 32 20 79
7 Popa Dan I. CSS Medias 28 29 0 57
8 Craciun Cristian F. CSU Medias 25 35 0 60
9 Neagu Dumitru CSS Nr 5 Bucuresti 27 35 0 62
10 Neagu Ana Maria CSS Nr 6 Bucuresti 23 34 0 57
11 Amariucai Bogdan ABC Leii Bucuresti 25 32 2 59
12 Dumitrescu Sergiu F. ABC Slam 25 30 10 66
13 Sipos Alin E. CSO Voluntari 23.5 33 0 56.5
14 Jiscanu Dima Vlad ABC Fan Baschet 20 35 15 70
15 Ardealean Alexandru ABC Alpha 25 36 16 77
16 Paraschivoiu Vlad ABC Slam 28 32 14 74
17 Moraru Madalin CSU Pitesti 21 27 21 69
18 Ploscar Cosmin I. CSS Medias 20 35 26 81
19 Coroama Ramona E. CSS Nr 1 Constanta 24 34 28 86
20 Nica Paula I. AB Star Oradea 27.5 36 22 85.5
21 Vrares Zoran AB Star Oradea 21.5 36 0 57.5

Rezultatele procesului de evaluare a antrenorilor pentru licenta B, mai 2015

Autor: Federatia Romana de Baschet

Mai jos va prezentam rezultatele procesului de evaluare a antrenorilor de baschet pentru obtinerea licentei "B", mai 2015, cu precizarea ca Biroul Federal, intrunit in data de 01.07.2015, a aprobat propunerea ca antrenorii care nu au intrunit punctajul necesar obtinerii licentei "C" si "B", in sesiunea mai 2015, sau nu au fost prezenti, sa mai poata sustina evaluarea inca o data la inceputul lunii septembrie, la o data si locatie ce vor fi comunicate ulterior:

 

Nume si prenume

Club

Evaluare scris

Evaluare practic

Punctaj activitati anuale

TOTAL

1

Trif G.

BC Mures

23

34

30

87

2

Stefanescu C.

Phoenix Gl.

22,5

31

30

83,5

3

Cenean R.

U Mob. Cj

17,5

36

30

83,5

4

Marinkovic N.

Csu Bv.

16

36

30

82

5

Popa Dan S.

U Mob. Cj

19,5

32

30

81,5

6

Nemes A.

CSs Sf. Ghe.

16,5

33

30

79,5

7

Farkas A.

CSS Nagy Mozes

15,5

32

30

77,5

8

Clapon G.

CSS Unirea Is.

16,5

30

30

76,5

9

Popa Carmin

NBS Cj.

15

31

30

76

10

Olteanu Al.

BC Athl. C.ta

19,5

31

25

75,5

11

Raut L.

CN T. V. Tg. Jiu

15,5

30

30

75,5

12

Bascoveanu I.

Bc Laguna Buc.

15,5

30

30

75,5

13

Totolici M.

CS C. S. Braila

17,5

28

28

73,5

14

Musat S.

U Mob. Cj

16,5

35

22

73,5

15

Munteanu L.

CSS Plo.

15

33

24

72

16

Armanu R.

CSU Bv.

18,5

30

23

71,5

17

Dragomirescu S.

Bc Laguna Buc.

15

34

22

71

18

Dan Dacian

ACS DD Buc.

15

33

20

68

19

Ghisoi C.

CSU Bv.

19,5

32

16

67,5

20

Ilie E.

Stiinta Buc.

16,5

34

17

67,5

21

Fometescu C.

CSA Steaua Buc.

19

34

14

67

22

Rugiubei R.

CSA Steaua Buc.

17

30

20

67

23

Pricop A.

LPS Satu Mare

15

27

25

67

24

Pora V.

ACS Gladius Tg. M.

18

30

17

65

25

Serbanescu C.

ACS DD Buc.

15

34

16

65

26

Cosma A.

U Mob. Cj

16

33

13

62

27

Man S.

BC O. B. Mare

17

32

12

61

28

Alionescu C.

CS Energia Tg. Jiu

15

31

15

61

29

Brustur I.

CS Muresul

22,5

28

10

60,5

30

Pascu H.

U Mob. Cj

18,5

32

10

60,5

31

Barbu I.

Pro Bball Academy

21

30

9

60

32

Ivanovici B.

ABC Athl. C.ta

15

35

10

60

33

Stochici O.

Stomart Is.

20,5

32

7

59,5

34

Kercso Z.

CSS Gheorgh.

17,5

30

12

59,5

35

Zlatkovic M.

BC Slam

25

34

 

59

36

Tace F.

T-Pack Plo.

16,5

28

14

58,5

37

Toroman R.

BC Tm.

26

32

 

58

38

Prisacaru I. C.

LPS Arad

18

31

9

58

39

Hobaj l.

CSS Gheorgh.

16

26

16

58

40

Lapuste F.

U Cluj

25,5

32

 

57,5

41

Tace V.

T-Pack Plo.

17

x33

7

57

42

Nagy M.

ACS Playball Buc.

15

34

8

57

43

Urian V. i.

Csu LPS A. Iulia

15

33

9

57

44

Nicoara C.

BC O. B. Mare

19,5

30

7

56,5

45

Popa M. C.

U Mob. Cj

17,5

28

11

56,5

46

Sokic M.

CS 4 Sp. Buc.

22

34

 

56

47

Spinu B.

CSS Sibiu

16

30

10

56

48

Paltinisanu D.

Bc Tm

20

32

4

56

49

Lancranjan G.

CSU LPS A. Iulia

22,5

33

 

55,5

50

Filip R. L.

Galactica Cj.

17

29

9

55

51

Negru L.

CSS Sibiu

17

28

10

55

52

Vulc C.

CSU Sibiu

15

34

6

55

53

Gheorghiu S.

CSS Botosani

16

23

16

55

54

Dumbrava P.

ACS DD Buc.

19,5

30

 

49,5

55

Enescu C.

ACS DD Buc.

20

28

 

48

56

Macarescu C.

 

18,5

29

 

47,5

57

Paraschiv Cr.

LPS Pit.

15,5

x32

 

47,5

58

Coldea Mihai

CSS Viit. Cj.

18

29

 

47

59

Busu G.

ACS Playball Buc.

16,5

30

 

46,5

60

Moldovan R.

CSS Al. C. Reghin

15,5

31

 

46,5

61

Paraschiv Cr.

LPS Pit.

18

28

 

46

62

Bordas N. A.

CSs Sf. Ghe.

15

31

 

46

63

Dinu Fl. R.

CS Total Sp. Ag.

15

30

 

45

64

Stoican M.

ACS Playball Buc.

15

29

 

44

65

Vlad D.

ICED Buc.

15

28

 

43

66

Racovitan M.

CSU U Cj.

19

22

 

41

67

Oprea C.

CS Fly OC C.ta

16

25

 

41

68

Romila R.

ACS DD Buc.

14,5

 

 

 

69

Barbu C.

Bc Laguna Buc.

14,5

 

 

 

70

Bala V.

BC Star Buc.

14,5

 

 

 

71

Salceanu V.

BC Sirius Tg. M.

14

 

 

 

72

Grunwald G.

U Mob. Cj

14

 

 

 

73

Popovici M. F.

CSS 1 Buc.

14

 

 

 

74

Cernea M.

BC Slam

14

 

 

 

75

Matache C.

ACSB Raptors

13

 

 

 

76

Georgescu C.

Bc Laguna Buc.

13

 

 

 

77

Lambrino S.

ACS Solaris Plo.

13

 

 

 

78

Comanescu C.

CSm Moinesti

13

 

 

 

79

Tepes-Greurus M

CSS Bacau

12,5

 

 

 

80

Lavric B.

ACS Artesania

12,5

 

 

 

81

Vasile Al.

ACS Viitorul Buc.

12

 

 

 

82

Vlad G.

BC Slam

11,5

 

 

 

83

Butnaru S.

CSS Bacau

11,5

 

 

 

84

Stetca E.

ASC L. D. Tg. M.

11

 

 

 

85

Batin M. R.

CSS Viit. Cj.

11

 

 

 

86

Both S.

CSS Brasovia Bv.

11

 

 

 

87

Capatana F.

ACS Gladius Tg. M.

11

 

 

 

88

Costea R.

Bc Laguna Buc.

10,5

 

 

 

89

Monor E.

CSS 6 Buc.

10,5

 

 

 

90

Bacanu Dr.

CSS Viit. Cj.

10,5

 

 

 

91

Rapanu S.

BC Slam 

10,5

 

 

 

92

Reclaru D.

CNS Cetate Deva

10

 

 

 

93

Teodorescu C.

CNAV Buc.

10

 

 

 

94

Pal Cs.

CSS Sf. Ghe.

10

 

 

 

95

Carutasu A.

CS Spike Buc.

10

 

 

 

96

Bota V. C.

CSS Viit. Cj.

9

 

 

 

97

Gliga Al.

CSS Tg. Jiu

9

 

 

 

98

Dumitrescu S.

BC Slam

9

 

 

 

99

Botea O. V.

CS Total Sp. Ag.

8,5

 

 

 

100

Stroescu R.

CS Energia Tg. Jiu

8,5

 

 

 

101

Serban Al.

ACS Champ. Buc.

8,5

 

 

 

102

Ploscar C.

CSS Medias

8

 

 

 

103

Savu Istratescu C.

CSS Plo.

8

 

 

 

104

Anica D.

CS Baller Buc.

7,5

 

 

 

105

Rubint Al.

CSU Sibiu

7,5

 

 

 

106

Bota Cr.

BC Tm.

7,5

 

 

 

107

Kovacs A.

CSU Sibiu

7

 

 

 

108

Anton D.

ACS DD Buc.

7

 

 

 

109

Florea I. C.

Bc Laguna Buc.

7

 

 

 

110

Lepadatu M.

MC Ball Mng.

6,5

 

 

 

111

Bochis C.

CSS Viit. Cj.

6,5

 

 

 

112

Manastireanu C.

CS Phx. C.ta

6,5

 

 

 

113

Osztalos I.

CSS Brasovia Bv.

6

 

 

 

114

Ionescu Sh. A.

BC Slam

6

 

 

 

115

Beatu A.

ACS DD Buc.

5,5

 

 

 

116

Moraru M. I.

CSU Pit.

4,5

 

 

 

Rezultatele Evaluarii - Licenta C - Mai 2015

Autor: Federatia Romana de Baschet

Rezultatele evaluarii din cadrul Programului de Instruire si Licentiere a Antrenorilor de Baschet, licenta "C", mai 2015:

Nume Club Evaluare scrisa Evaluare practica Punctaj activitati Total puncte
Blagoi Cosmin Sevlar Plo 32 44 5 81
Serban Al. ACS Champ. Buc. 20 38 10 68
Amariucai Bogdan BC Leii Buc. 23 34 10 67
Cojanu Fl. Csu Pit. 26.5 40   66.5
Mara Alex. ACS D.D. Buc. 31 36   66
Majkic D. BC Admar C. 22 42   64
Hidi Z. CSm Ord. 25 38   63
Kassan Eross ACS Vendor 25 38   63
Barbulescu M. BC Artesania 28 44   62
Mircioi Gheorghe CSS1 C.ta 21.5 40   61.5
Bota Cristian BC Tm. 22 39   61
Lazar A. CS Laguna C.ta 24 37   61
Vinitla D. Ph. ACS D.D. Buc. 26 35   61
Czmor P. BC Tm. 24 36   60
Daineanu T. C. BC Athl. C.ta 22 38   60
Villand Albert EKO Sighet 20 33 7 60
Istratescu C. CSS Plo. 20 39   59
Fazakas Istvan CSM M. Ciuc 28.5 30   58.5
Soos Tibor BC Mures 23 35   58
Bujdei D. SC Triumph R. 26.5 30   56.5
Dumitrescu S. BC Slam Buc. 20.5 36   56.5
Popovici L. ABS CSM Ord. 23.5 33   56.5
Vass Imre ACS Vendor 20.5 36   56.5
Florea Cristian Laguna Buc. 21.5 34   55.5
Hegedus M. ACS C. Deva 23.5 32   55.5
Iosif Dragos T. Pucioasa 20.5 35   55.5
Cretu R. F. Sevlar Plo 21 34   55
Gasca M. ASB Team Gr. 21 34   55
Iacobini A. CSS4 Buc. 23 32   55
Ionescu S. Alex. BC Slam Buc. 20 35   55
Jiscanu Vlad CS Otp. 20 35   55
Paltinisanu D. BC Tm. 26 29   55
Danila Radu ACS Baller 21 32   53
Ciocan Ov. Fly OC C.ta 23.5 29   52.5
Ciorogaru R. D. Phoenix. C.ta 22.5 28   50.5
Nazaru C. Const. BC Fan B. 20 26   46
Bacanu Dr. CSS Viit. Cj. 18      
Ciorobea I. Sevlar Plo 18      
Malnasan T. BC Slam Buc. 18      
Csudor B. Sicul B. 17.5      
Gliga Al. CSs Tg. Jiu 17      
Vlad Alexandru CSS6 Dinamo 17      
Anica Cr. ACS Baller 16.5      
Constantin Andrei Laguna Buc. 15.5      
Popescu Ioan Paul LPS A. Iulia 15      
Tapardel S. BC Artesania 15      
Florea Iulian BC Fan B. 14      
Stoicovici C. CNSC Deva 14      
Pana Claudiu  CSS4 Buc. 13.5      
Chirus Al. CSS Tulcea 13      
Cristea V. M. Fly OC C.ta 13      
Fodor T. T. CS Beagles 11      
Iutalam R. CSS Tg. Jiu 11      
Ionescu Andrei CS Admar C. 9.5      

 

Rezultate evaluare

Luni, 8 septembrie 2014

Rezultate obtinute in urma celei de-a II-a sesiuni de evaluare a antrenorilor - august 2014:

  Punctaj Evaluare Scrisa Max 40 p Punctaj Evaluare P.-M. Max 50p Punctaj Activitati Total Puncte
Iurian M. U Mob. Cj. 27.5 45 10 82.5
Cutas A. CS Spike Buc. 34 35 10 79
Endes. T CSM M. Ciuc 28.5 45 5 78.5
Beatu A. DDacian Buc. 26.5 36 14 76.5
Sufaru N. PLS CSU Pit. 35.5 40   75.5
Scarlat L. BC Slam Buc. 32 41   73
Georgescu C. BC Laguna Buc. 25.5 35 10 70.5
Mitroi Banu G. Sp Stud. Buc. 32 38   70
Costea R. BC Laguna Buc. 20 39 10 69
Cosma A. U Mob. Cj. 29 40   69
Constantin D. LPS Pit. 28 41   69
Urian V. LPS A. Iulia 21.5 38 9 68.5
Lepadatu M. Admar Cost. 23.5 39 6 68.5
Dragos A. U Mob. Cj. 20 33 15 68
Borcila C. CSS Buzau 28 39   67
Rusu S. CS Phx. C.ta 25.5 31 10 66.5
Moraru M. CSU Pit 22.5 34   66.5
Dragomirescu S. BC Laguna Buc. 24.5 31 10 65.5
Rapanu S. BC Slam Buc 20 40 5 65
Saftel A. CNAV Buc. 20 35 10 65
Batin M. CSS Viit. Cj 20 30 15 65
Vlad G. BC Slam Buc 23 36 5 64
Helcioiu P.  24 40   64
Onescu R. CSS2 Buc. 20 38 5 63
Cernea M. BC Slam Buc. 20 41   61
Iacob A. Phx. Galati 20 33 8 61
Maxim A. Phx. Galati 29 30 1 60
Bochis C. CSS Viit. Cj. 25.5 28 5 58.5
Matache C. ACS Raptors Buc. 23.5 25 9 57.5
Enache M. CSm Tgv. 21 36   57
Coroama R. CSS1 C.ta 20 31 7 57
Bernad L. CSS Sf. Ghe. 20 37   57
Birzan I. C.  BCN Rm. Valcea 21.5 35   56.5
Stefan R. DDacian Buc. 20 36   56
Briciu l. Phx. Galati 20 34 1 55
Bordas N. A. CSS Sf. Ghe 23 32   55
Bulete C. Phx. Galati 20 35   55
Paraschiv C. CSU Pit. 28 27   55
Niculae C. CS steaua M. Buc. 20 30 5 55
Miron Al. MP Sp. Tim. 21.5 32   53.5
Anton M. DDacian Buc. 21 32   53
Ferencz E. ACS KSE Tg. Sec. 21 32   53
Minescu I. ACS KSE Tg. Sec. 20 31   51
Popovici G. BC Popovici G. 21.5 27 1 49.5
Ady M. Comets Buc. 20.5 27   47.5
Cretu R. Sevlar Plo. 20 25   45
Kosztelnik E. CSS Sighet 32      
Cazanoschi G. Phx. Galati 30      
Bascoveanu I. Bc Laguna Buc. 29.5      
Popa C. NBS Cj. 29.5      
Rosu E. Csu Bv. 25.5      
Vita A. CSM M. Ciuc 25      
Teodorascu T. LPS Galati 24      
Trif G. BC Mures 24   10  
Stoican M. Play Ball Buc. 24      
Anica D. ACS Baller Buc. 21      
Armaziu R. CSS S. Mare 20.5      
Sarivan G. CSS Buzau 20      
Soos T. BC Mures 18.5      
Urzeala I. Asesoft Plo. 18.5 30    
Danila R. ACS Baller 18.5      
Bondor B. Valbon Ar. 18      
Blagoi C. Sevlar Plo. 18 29    
Chirus A. CSS Tulcea 18 25    
Pop A. EKO Sighet 17.5      
Gavrilescu S. Stomart Iasi 17 27    
Malnasan T. Bc Slam Buc. 17 26    
Borbely Z. Al C. Reghin 17      
Nanescu D. CS Poli Iasi 16.5      
Jiscanu V. CS Otopeni 16      
Iosif D. T.Pucioasa  15 29    
Mocanu I. U Mob. Cj. 15      
Florea I. BC Laguna Buc. 14 33    
Vintila D. BC Athl. C.ta 13.5      
Popescu I. LPS A. iulia 13.5      
Ciorogaru R. Phx. C.ta 13 26    
Alecu C. CSU Plo. 11.5      
Ciorobea I. Sevlar Plo. 11.5 30    
Cristea V. Fly OC C.ta 10.5 30    
Colteanu Sevlar Plo. 9 26    
Ionescu A. Admar Cost. 8.5 26    
Duagi D. CS Phx. C.ta 6.5 29    
Ploscar C. CSS Medias   34    
Corodi S. LPS Pitesti   35    
Romila R. DDacian Buc   31    
Lapuste F.   30    
Sokic M 4Sports Buc   41    

 

 

Rezultate Procesul de Licentiere si Evaluare a antrenorilor de baschet, 2014

Duminica, 27 iulie 2014

Autor: Federatia Romana de Baschet

 

Biroul Federal din data de 25.07.2014 a decis validarea rezultatelor Procesului de licentiere a antrenorilor de baschet din prima sesiune pe anul 2014. Acestea sunt prezentate in Tabelul cu Rezultate de mai jos.

Biroul Federal a decis, de asemenea, ca antrenorii care nu au obtinut numarul minim de puncte (evaluare scrisa, practico-metodica, sau suma lor) sa mai poata sustina inca o data evaluarea in sesiunea a doua, programata a avea loc pentru data de 30-31 august 2014, impreuna cu antrenorii care nu s-au prezentat in prima sesiune. Taxa pentru antrenorii care sustin prima data evaluarea este de 100 lei, iar pentru cei care sustin a doua oara este de 300 lei.

Toti antrenorii care doresc sa sustina evaluarea in aceasta perioada TREBUIE sa se INSCRIE la adresa de mail: antrenori@frbaschet.ro pana la data de 15.08.2014.

Pe aceasta cale, FRB anunta totodata ca in perioada 08-09 septembrie va avea loc, in Bucuresti, Clinicul FIBA pentru antrenorii de seniori. Au obligatia sa fie prezenti la acest stagiu toti antrenorii principali si antrenorii asistenti de seniori (Liga I si Liga Nationala de Baschet). Pot participa de asemenea antrenori de la toate categoriile de varsta. Tematica si lectorii vor fi anuntati in cel mai scurt timp.

 

REZULTATE LICENTIERE EVALUARE

NUME ANTRENOR CLUB PUNCTAJ EVALUARE SCRISA MAX. 40p PUNCTAJ EVALUARE P.-M. MAX. 50p PUNCTAJ ACTIVITATI TOTAL PUNCTE >MIN. 55p
Stochici O. Sto Mart Iasi 33 40 10 83
Pricop A. LPS Satu Mare 27 40 10+5p 82
Clapon G. CSS Unirea Iasi 31,5 41 10 81,5
Stefanescu C. Phoenix Galati 32 38 10 80
Popa Sergiu UBT Cluj Napoca 34 35 10 79
Gavrila V. CSS Bega Timisoara 27 37 10+5p 79
Kovacs A. CSS Sibiu 23,5 40 10+5p 78,5
Epure M. CSM V. Sacele 24 39 10+5p 78
Osan G. U BT Cluj Napoca 31,5 40 1+5p 77,5
Tace V. T Pack Ploiesti 26,5 36 10+5p 77,5
Tudor F. Brasovia Brasov 34 38 5p 77
Ivanovici B. Athletic Constanta 23 39 10+5 77
Musat S. U BT Cluj Napoca 26,5 40 10 76,5
Pop C. CSM Oradea 27,5 49   76,5
Rugiubei R. Dan Dacian Buc 29 37 10 76
Barbu C. Laguna Buc 26 35 10+5p 76
Bugarcic Z. BC Slam 35 40   75
Olteanu A. Athletic Constanta 31 28 10+5p 74
Uta F. Dan Dacian Buc 29 39 1+5p 74
Ionescu C. Royal Fun Buc. 28,5 40 5p 73,5
Enescu C. Dan Dacian Buc 28,5 39 1+5p 73,5
Carutasu A. Spike Buc. 20,5 38 10+5p 73,5
Rusu R. Best Arad 32 36 5p 73
Rubint A. CSS Sibiu 23,5 44 5p 72,5
Marginean Z. Lucky Dr Tg. Mures 30 37 5p 72
Tamas C. LPS Arad 26,5 40 5p 71,5
Stetca E. Lucky Dr. Tg Mures 23,5 38 10 71,5
Stan E. Asesoft J Ploiesti 30 36 5p 71
Ghisoi C. CSU Brasov 24 37 5+5p 71
Manastireanu C. Phoenix Cosntanta 26 35 10 71
Teodorescu C. CNAV Buc. 24 35 6+5p 70
Bala V. Star Buc. 21 39 10 70
Paun A. CSS Targoviste 30 40   70
Hobaj L. CSS Gheorghieni 31 35 4 70
Dan Dacian Dan Dacian Buc 20 39 10 69
Gheorghiu S. CSS Botosani 23,5 41 6 69,5
Serbanescu C. Dan Dacian Buc 20,5 39 10 69,5
Macarescu C. CSS4 Buc 30 38 1 69
Ardelean A. Alpha Buc 25,5 33 10 68,5
Osztalos I. Brasovia Brasov 27 35 1+5p 68
Safar Z. 4Sports Buc. 23 35 10 68
Moldovan R. CSS Reghin 24,5 33 10 67,5
Caraiani L. 4 Sports Buc 23,5 38 5p 67,5
Grunwald G. U BT Cluj-Napoca 22,5 35 10 67,5
Achim A. BC Slam Buc 20,5 42 5p 67,5
Fleancu L. LPS Pitesti 33 33 1 67
Vrancianu S. Maris Tg. Mures 29 33 5p 67
Totolici M. CS Cuza Sp Braila 24 33 10 67
Koloszi H. Sf. Gheorghe 30,5 36   66,5
Pall C. Sf. Gheorghe 27,5 39   66,5
Farkas A. CSS Tg. Secuiesc 22,5 40   66,5
Pasca L. Timisoara 26 35 5p 66
Barbu B. Asesoft J Ploiesti 26 35 5p 66
Popovici M. CSS1 Buc. 31,5 34   65,5
Lambrino S. Solaris Ploiesti 27,5 33 5p 65,5
Lacatus C. Comets Buc 26,5 34 5p 65,5
Pora V. Gladius Tg. Mures 26 35 4p 65
Botea O. Total Sp. Buc 23 37 5p 65
Nicoara C. Baia Mare 20 35 10 65
Lavric B. Artesania Buc 20 35 10 65
Paraschivoiu V. Comets Buc 27 37   64
Santana A. CS Otopeni 26 38   64
Moise M CET Govora 24 30 10 64
Morosan C. CSS Bega Timisoara 20 39 5p 64
Bondor V. Valbon Arad 23 35 5p 63
Stavarache E. Alpha Buc 20 38 5p 63
Dinu R. Total Sp. Buc 26,5 32 1+5p 62,5
Vasile A. Viitorul Buc 28 34   62
Nagy K. CSM Miercurea Ciuc 24,5 32 5p 61,5
Voiculescu C. CS Otopeni 21,5 35 5p 61,5
Ioan D. ICED Buc 29,5 32   61,5
Serban C. Magic Champions B 20,5 36 5p 61,5
Abraham M. CSM Miercurea Ciuc 23 37 1 61
Comanescu C. CSS Moinesti 27,5 33   60,5
Salcianu V. Sirius Tg. Mures 25,5 30 5p 60,5
Ordean R. For You Cluj-Napoca 20,5 35 5p 60,5
Fertigan A. Olimpic Baia Mare 26 44   60
Bota V. For you Cluj-Napoca 25 29 1+5p 60
Busu G. P Ball Buc. 24 36   60
Nitulescu A. BCN Rm. Valcea 24 36   60
Tace F. TPack Ploiesti 23 32 5p 60
Oprea C. FlyOC Constanta 23 32 5p 60
Parnia O. Tonica Pucioasa 28,5 26 5p 59,5
Capatana F. Dan Dacian Buc 25,5 34   59,5
Zane G. Solaris Ploiesti 29 30   59
Munteanu L. CSS Ploloiesti 22 25 7+5p 59
Meszaros A.M. B. Star Oradea 21 38   59
Sipos A. ACS 30 Buc 20 34 5p 59
Popescu D. G. CNEC Craiova 28,5 30   58,5
Dumbraveanu P. Dan Dacian Buc 27,5 31   58,5
Nistor Ciplea Crisul Oradea 20,5 33 5p 58,5
Vlad D. ICED Buc 26 32   58
Lipan A. Artesania Buc 24 34   58
Armanu R. CSU Brasov 23 30 5p 58
Coldea Mihai U Cj/Viit. Cluj-Napoca 20 27 10 57
Tepes Greurus CSS Bacau 22 35   57
Lipan D. Speed Buc 26,5 25 5p 56,5
Filip L. Galactica Cluj-Napoca 24 30 2 56
Tanase A. Ravens Buc. 21 35   56
Cosoiu O. National iasi 25,5 32   55,5
Spanu B. CSS Sibiu 20,5 34 1 55,5
Ruta C. Muresul Ludus 20 35   55
Craznic I. Pro B Fagaras 20 35   55
Lapuste F.   29,5 25   54,5
Vulpe A. Dan Dacian Buc 25,5 29   54,5
Barczi A. Sirius Tg. Mures 20,5 33   53,5
Florea M. BC Slam Buc. 21 32   53
Corodi S. LPS Pitesti 26,5 25 1 52,5
Coldea Mircea Speranta Cluj-Napoca 21,5 31   52,5
Vlad G. BC Slam Buc 20,5 27 5p 52,5
Stoican M. Dan Dacian Buc 20 32   52
Nagy I. LPS Tg. Mures 22,5 29   51,5
Amariucai B. Leii Buc 26 25   51
Kosza G. Sirius Tg Mures 21 30   51
Zaharia L. Dr. T. Severin 20 30   50
Bulete C. Phoenix Galati 20 30   50
Dosaru M. Steaua Magic Buc 21 26   47
Ady M. Comets Buc 20 27   47
Luca I. Axiopolis Cernavoda 20,5 26   46,5
Ploscar C. CSS Medias 20 25 1 46
Spanu S. CSS Botosani 20,5 25   45,5
Nemes A. Sf. Gheorghe 35      
Marian E. CSS Iasi 34   1  
Butnaru S CSS Bacau 33      
Grecu M. CSS Tulcea 32      
Georgiev I.   32      
Toroman R. BC Timisoara 32      
Vulc C. CSU Sibiu 31,5   10+5p  
Ilie E.   31,5   5p  
Popa M. U BT Cluj Napoca 31   10+5p  
Brustur I. Mures TG Mures 31   5p  
Catincescu P. Brasovia Brasov 30,5   5p  
Pascu H. U BT Cluj Napoca 29,5   10+5p  
Cures A. LPS Oradea 29   10+5p  
Grecu A. CSS Tulcea 29      
Racovitan M. U BT Cluj Napoca 28,5      
Kercso Z. CSS Gheorghieni 28,5   1  
Raut L. E. Rovinari 28,5      
Fometescu C. Ste CSM Buc 28,5   8+5p  
Lancranjan G. LPS A Iulia 28   5+5p  
Stroescu R. En. Rovinari 27,5   1  
Balasz M. CSS Medias 27,5   1+5p  
Negru L. CSS Sibiu 27,5   1  
Laszlofy B. CSM M. Ciuc 27      
Alionescu C. En. Rovinari 27   1  
Lupu A. CSS U Iasi 27      
Mocanu V.   26,5      
Man S. Olimpic Baia Mare 26      
Onaca S. CNME Oradea 26   5p  
Both S. Brasovia Brasov 25,5   5p  
Steff Z. BC Mures 25   10  
Prejban C. CSS Bega Timisoara 24   10  
Marinkovic N. CSU Brasov 24   10+5p  
Romila R. Dan Dacian buc. 24 21 1  
Scheiner V. Oradea 23,5   10+5p  
Popa D. CSS Medias 23,5   5p  
Chira L. LAPI Dej 22,5      
Ispas D. LPS A.Iulia 21,5   1  
Catinean S. CSS Dej 21   10  
Cenean R. U BT Cluj-Napoca 21   10  
Monor E. CSS6 Buc 21   5p  
Reclaru D. CSS Deva 20,5   5p  
Marcu N. LPS A. Iulia 20,5      
Chitu M. CSS Bega Timisoara 20,5   9  
Hartman S. Stiinta Buc 20,5   10+5p  
Catana E. For You Cluj Napoca 20,5   5p  
Vaska A. CSS Bega Timisoara 20   1  
Prisacariu I. LPS Arad 20      
Pintilie C. CSS U iasi 20   1  
Georgescu C. Laguna Buc 19,5 35 10p  
Fazakas I. Miercurea Ciuc 19,5 33 5p  
Rapanu S. BC Slam Buc 19,5 40 5p  
Matache C. Raptors Buc 19,5 25 9+5p  
Miron A. For you Cluj-Napoca 19,5 25    
Vlad A. CSS6 Dinamo Buc 19,5 28 5p  
Soos T. BC M. Tg. Mures 19,5 40 10  
Luca B. Hoops Brasov 19      
Anton M. Dan Dacian Buc 19 32    
Briciu L. Phoenix Galati 19 34    
Beatu A. Dan Dacian Buc 19 36 9+5p  
Pinter I. Rapid Buc 19      
Vita A. CSM Miercurea Ciuc 19 28 5p  
Bondor B. Valbon Arad 19 35 5p  
Onescu R. CSS 2 Buc 18,5 38 5p  
Miron A. MP Sp. Timisoara 18,5 32    
Ciocan O. Fly OC Constanta 18,5 30 5p  
Urian V. LPS A. Iulia 18 38 9  
Saru L. Vilis Buc. 18 39    
Endes Tunde CSM Miercurea Ciuc 18 45 5p  
Trif G. BC Mures 18   10  
Dumitrache Olimpia Buc 18 40 10+5p  
C.tin          
Niculae C. Steaua Magic Buc 17,5 30 5p  
Cernea M. Bc Slam Buc 17,5 41    
Coroama R. CSS1 Constanta 17,5 31    
Dumitrescu S. BC Slam Buc 17,5 27    
Simina V. CSS Oradea 17,5   10+5p  
Jiscanu V. CS Otopeni 17,5 30 1+5p  
Anica C. Baller Buc. 17 30    
Ionescu Sh. BC Slam Buc 17 33 5p  
Casetti M. CNME Oradea 17   10+5  
Vintila D. Athl. Constanta 17 31 5p  
Rusu S. Phoenix Constanta 17 31 10  
Bereczki A. Gladius Tg. Mures 17 31    
Negulici M. BC Slam Buc 16,5 33 5p  
Popovici Gh. BC PG Gaesti 16,5 27 1  
Costea R. Laguna Buc 16,5 39 10  
Szaszgaspar B. BC Mures 16,5   10  
Kosztelnik E. EKO Sighet 16      
Popescu P. LPS A. Iulia 16 35 1  
Stefan A. CSS Deva 16   5p  
Iacob A. Phoenix Galati 16 33 8  
Pascu R. Raptors Buc. 15,5 18    
Iutalam R. CSS Tg Jiu 15,5 28    
Anica V. Baller Buc 15 40    
Borbely Z. CSS Reghin 15 32    
Mara Al. BC Slam Buc 15 35    
Batin M. Viitorul. Cluj Napoca 15 30 10+5  
Danila R. Baller Buc. 15 34 10  
Armaziu R. CSS Satu Mare 14,5      
Acea C. CC Resita 14 40    
Bochis C. Viitorul Cluj Napoca 14 28 5p  
Maxim A. Phoenix Galati 13,5 25 1  
Rotaru M. CSS Medias 13,5   1  
Pop A. Eko Sighet 13,5 26    
Palotas C. Sirius Tg. Mures 13 36    
Marginean M. For You Cluj-Napoca 12,5 25 1+5p