Anunt important pentru Programul National de Licentiere a Antrenorilor de Baschet

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma incheierii primei parti a Programului National de Licentiere a Antrenorilor de Baschet, au fost inregistrati un numar total de 368 antrenori, dintre care 32 nu au indeplinit conditiile de sustinere a evaluarii in perioadele 13-15.06 si 17-19.06, conform cerintelor, din cauza depunerii cu intarziere a dosarelor sau a lipsei unor documente din acestea. Antrenorii in cauza sunt: Rosu Gabriel, Chirus Alexandru, Mihail Alina, Dospinescu Alexandra, Enescu Luca, Anton Daniel, Iacoboni Adrian, Ilutiu Alexandru, Filip Radu, Patrascu Adrian, Teodorascu Tudose, Tiron Oana, Borcila Ciprian, Sarivan George, Petrisor Mircea, Petrut Mihai, Dondoi Catalin, Alexandrescu Gabriel, Fodor Tamas Tibor, Sufariu Narcis, Ceausu Daniela, Petcu Gheorghe, Popescu Mihai, Iosif Dragos, Kinces Atila, Bordas Noemi, Anghel Dumitru, Bernard Levente, Nemes Aron, Enache Marian, Paul Helcioiu si Alecu Cornel. Pentru aceasta categorie de antrenori, precum si pentru cei care nu vor fi prezenti in perioadele stabilite pentru ultimul modul, va fi organizata o alta sesiune de evaluare, nu inainte de a fi clasificati, la inceputul lunii septembrie, data exacta urmand a fi comunicata ulterior pe site-ul FR Baschet.

Astfel, un numar total de 336 de antrenori de baschet vor participa la ultimul modul de 6 ore si evaluare, dupa cum urmeaza:

  • Alba Iulia (in perioada 13-15.06.2014)
    136 de antrenori, dintre care 87 vor sustine evaluarea practio-metodica incepand cu 14.06.2014 dupa un program anuntat ulterior.
    Acestia sunt: Dragos Aurora, Craznic Ioan, Musat Simona, Iurian Mioara, Popa Mihai, Popa Dan-Sergiu, Rodina Anca, Osan George, Borbely Szolt, Moldovan Razvan, Palotas Csaba, Salceanu Viorel, Barczi Andrea, Steff Zakarias, Rubint Alexandru, Spanu Bogdan, Pricop Adrian, Fertigan Alex, Nicoara Calin, Martha Abraham, Nagy Kinga-Katalin, Endes Tunde, Soos Tibor, Racovitan Mihai, Lapuste Flavius, Kovacs Alex, Popa Dan, Fazakas Istvan, Vita Andras, Vrancianu Silviu, Kercso Zoly, Stetca Emil, Marginean Zenaida, Bota Vlad, Batin Mircea, Marginean Mihai, Catana Emil, Kosztelnik Emil, Pop Alin, Ordean Raluca, Miron Alexandru, Filip Radu, Patrascu Adrian, Vlad Pora, Coldea Mihai, Nistor Ciplea-Ioana, Ploscar Cosmin, Rotaru Mircea, Bochis Cornel, Balasz Mariana, Cosma Andrei, Ruta Ciprian, Puscas Raul, Bereski Andrea, Nagy Istvan, Coldea Mircea, Villand Albert, Ispas Dorin, Armaziu Radu, Vass Ioan, Marcu Nicusor, Lancranjan George, Popescu Paul, Kosa R Geza, Radenko Toroman, Miron Alexandru, Morosan Corina, Czmor Petru, Pop Calin, Mesaros Ana-Maria, Bondor Valeria, Bondor Bogdan, Tamas Cristina, Pasca Sergiu-Livius, Simina Vlad, Simina Cristina, Rusu Ramona, Veronica Gavrila, Prisacariu Ildiko, Larionescu Ovidiu, Valentin Urian, Lucian Negru, Gheorghiu Silviu, Bujdei Danut, Spanu Sever, Baciu Catalin.
  • Bucuresti (in perioada 17-19.06.2014)
    200 antrenori, dintre care 159 vor sustine evaluarea practico-metodica incepand cu 18.06.2014 dupa un program anuntat ulterior.
    Acestia sunt: Acea Cristina, Alexandru Ardelean, Bala Valentin, Carutasu Andreea, Cutas Alexandra, Ilie Eugen, Bascoveanu Ionut, Capusan Virgiliu, Dan Dacian, Achim Alin, Santana Angel, Urzeala Ionut, Stan Elena, Anica Dan, Danila Radu, Busu Gabriel, Anica Cristina, Berceanu Ileana, Dragomirescu Sorin, Barbu Bianca, Barbu Cosmin, Amariucai Bogdan, Lavric Bogdan, Ghisoi Ciprian, Vlad Alexandru, Tace Vasile, Zlatkovic  Miroslav, Matache Cristian, Vulpe Alina, Enescu Cornelia, Serbanescu Cosmin, Stavarache Emil, Sipos Alin, Serban Alexandru, Serban Catalina, Munteanu Loredana, Olteanu Emilian, Vasile Alexandru, Ghizdareanu Vlad, Ivanovici  Bogdan, Popovici  Mihai, Bors Stefania, Dumitrache Constantin, Teodorescu  Cristian, Georgescu Cristian, Saru Lenus, Lipan Alexandru, Lipan Dragos, Miulescu Gabriel, Lepadatu Mugurel, Onescu Ramona, Epure Madalina, Farcas Elena, Tanase Andrei, Ioan Dan, Ady Monica, Lacatus Claudia, Macarescu Cristina, Paraschivoiu Vlad, Rapanu Stelian, Ionescu Sharif, Negulici Marius, Vlad Irina, Ionescu Cecilia, Uta Flori, Capatana Flori, Beatu Andrei, Florea Matei, Ioan Emilia, Stavar Florin, Nicolae Cristian, Tace Flavius, Mitroi Gabriela, Osztalos Ioan, Voiculescu Catalin, Adiohos Andra, Dinu Radu Florian, Cusciac Octavia, Blagoi Cosmin, Dumitrescu Sergiu, Jiscanu Vlad, Romila Razvan, Botea Oana, Lambrino Sorina, Tudor Felicia, Vlad Daniela, Pal Csaba, Kolozsi Hunor, Ionescu Gabriel, Oprea Catalin, Cernat  Costel, Colteanu Magdalena, Luca Bogdan, Cernea Marian, Pascu  Roxana, Ciocan Ovidiu, Farcas Alpard, Nicolae Kristine, Stoican Alexandru, Armanu  Razvan, Parnia Ovidiu, Ionescu Andrei, Cristea Valerio, Craznic Ioan, Chirita Cristina, Vintila Dorin, Caraiani Liviu, Dosaru Mariana, Nagy Marius, Gur Bertan, Mara Alexandra, Rugiubei Radu, Dumbrava Petronela, Paun Virgil, Malnasan Tiberiu, Safar Zoltan, Cosoi Marius, Clapon Gabriel, Gheorghiu Silviu, Tepes Gabriela, Comanescu Cristian, Gavrilescu Sorana, Fecheci Marius, Stochici Ovidiu, Popovici Gheorghita, Fleancu Leonard, Cojanu Florin, Corodi Silviu, Iutalim Renato, Nitulescu Anca, Moise Magda, Mocanu Viorel, Zaharia Liviu, Garleanu Catalin, Ninu Janina, Sarla Gabriel, Popescu Carmen, Popescu Daniel, Vasile Ion  Daniel, Motateanu Irina, Petcu Gheorghe, Ionescu Ileana, Nicolae Paul, Stefanescu Catalin, Maxim Andrei, Briciu Liliana, Bulete Cristian, Iacob Adriana, Grecu Alexandru, Nini Cristina, Totolici Mircea, Popa Iulian, Manastireanu Cristian, Rusu Simona, Coroama Ramona, Cazanovchi  Gelu, Luca Ionut, Mandru Ciprian, Hobaj Levente.

Mentionam ca evaluarea teoretica va fi sustinuta de toti antrenorii care doresc sa obtina licenta C, indiferent de categoria la care vor activa in sezonul 2014-2015, iar evaluarea practico-metodica va fi sustinuta doar de antrenorii care in sezonul 2014-2015 vor activa la categoriile babybaschet, minibaschet si U13.

Au mai fost inregistrati un numar de 29 antrenori care se inscriu in criteriile de exceptare. Acestia sunt:

David Victor-Gabriel CSS 6 Dinamo
Constantin Nicoleta-Daniela CSS 6 Dinamo
Netolitzchi Valerian CSS Steaua
Jerebie Magdolna BC Galactica Brasov
Calancea Dan CSU Cuadripol Brasov
Militaru Dan Rapid Bucuresti
Bulancea Victor Rapid Bucuresti
Ioan Emilia CS ICED Bucuresti
Cusceac Petre BC Slam
Tenter Marcel  
Apostu Nesrin CSS 6 Dinamo
Vass Ioan  
Hartman Vasile Marian CSS Ploiesti
Agapi Mihaela  
Ioan Valerian CSS Targoviste
Tanase Catalin CSS Targoviste
Bors Stefania CSS 4 Bucuresti
Farcas Elena CS Rapid
Rosianu Maria BC Magic Champions
Cristea Romela CS Olimpia Bucuresti
Radu Alexandrina CS Olimpia Bucuresti
Ciubancan Mandica CS Olimpia Bucuresti
Gamalet Viorica  
Luchian Maricel Iasi
Trandafirescu Gabriela CSS Targoviste
Mircioiu Cornelia CSS 6 Bucuresti
Ciobanu Elena CS Olimpia Bucuresti
Vinereanu Alexandru Vipo Bucuresti
Pogonaru Valentin Vipo Bucuresti

Acestea sunt datele comunicate de antrenori. Daca exista antrenori care nu se regasesc in aceste categorii sau au fost incadrati necorespunzator, sunt rugati sa sesizeze aceste aspecte la adresa de mail: antrenori@frbaschet.ro pentru definitivarea listelor, pana cel tarziu luni, 02.06.2014.